ITALŠTINA - HISTORIE A SOUČASNOST ITALŠTINY.Italština Praha, výuka italštiny, kurzy italštiny Praha, firemní jazykové kurzy italštiny

LINGUA SANDY, jazyková škola s 23 letou tradicí

Výuka jazyků moderními metodami, efektivní jazykové kurzy

Jazyková škola LINGUA SANDY je členem Asociace certifikovaných jazykových škol AJŠ, dodržuje kodex kvality a dbá na efektivní způsob vzdělávání. Všichni naši lektoři procházejí přísným výběrovým řízením a jejich vzdělání musí odpovídat kvalifikačním požadavkům této asociace. Jsou pravidelně prověřování předním českým metodikem z Karlovy Univerzity, který garantuje tu nejvyšší úroveň výuky. Využíváme propracovanou metodiku výuky, která je kombinací několika nejpoužívanějších metod. Přizpůsobuje se tak co nejširší skupině studentů.

ITALŠTINA - ZÁKLADNÍ FAKTA

Italština je románský jazyk, kterým mluví asi 70 milionů rodilých mluvčích, žijících převážně v Itálii. Díky bohatému rozšíření je italština společně s němčinou nejrozšířenějším jazykem Evropy. Italština je úředním jazykem v Itálii, San Marinu a švýcarských kantonech Ticino a Grigioni. Po latině je italština druhým oficiálním jazykem ve Vatikáně a v některých částech Slovinska a Chorvatska, kde žijí italské menšiny.


ITALŠTINA, Z HISTORIE JAZYKA

Italština vznikla postupným vývojem z hovorové latiny. Slovní zásoba italského jazyka vychází převážně z latiny, částečně z jiných románských nebo germánských jazyků. Za období vzniku italštiny lze považovat začátek 9. století. K významnému vývoji italštiny došlo ve 14. století díky tvorbě Dante Alighieriho, který významně přispěl k formování italského jazyka. Používal jihoitalské dialekty v kombinaci s prvky toskánského dialektu, na kterém je také moderní italština vystavěna. Následující vývoj italštiny lze velmi dobře sledovat při četbě středověkých a renesančních textů.


ITALŠTINA A JEJÍ DIALEKTY

Kromě toskánského patří mezi nejznámější dialekty italštiny také: piemontský, sardinský, abruzzský, apulský, umbrijský, lazijský, marchigianský, cicolansko-reatonsko-aqualský nebo maliský.

Lze říci, že většina italských měst má svůj vlastní dialekt italštiny, který vychází ze souvisejících dějinných událostí. Příkladem mohou být jihoitalské dialekty, které jsou velmi ovlivněny španělštinou a arabštinou.

 aktuálně vypsané jazykové kurzy italštiny

Nevíte si rady s výběrem správného kurzu?

v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

777 079 152 info@lingua-sandy.cz kontaktní formulář