224 816 269 | 777 079 152info@lingua-sandy.cz

224 816 269 | 777 079 152info@lingua-sandy.cz
Jazyková škola LINGUA SANDY je členem Asociace certifikovaných jazykových škol AJŠ, dodržuje kodex kvality a dbá na efektivní způsob vzdělávání. Všichni naši lektoři procházejí přísným výběrovým řízením a jejich vzdělání musí odpovídat kvalifikačním požadavkům této asociace. Jsou pravidelně prověřování předním českým metodikem z Karlovy Univerzity, který garantuje tu nejvyšší úroveň výuky. Využíváme propracovanou metodiku výuky, která je kombinací několika nejpoužívanějších metod. Přizpůsobuje se tak co nejširší skupině studentů.
Francouzština je románský jazyk, kterým se hovoří ve Francii, Belgii, Švýcarsku, Kanadě a v některých zemích v Africe. Francouzština se píše latinkou s diakritickými znaménky. Z francouzštiny pochází velká část mezinárodně používaných výrazů. Zajímavé je, že až 70% anglických slov má svůj původ ve francouzštině.
Francouzština je uznávaná jako jazyk diplomatů a slouží jako komunikační prostředek v celé řadě mezinárodních organizací (OSN, EU, NATO apod.) Mezinárodní význam francouzštiny však postupně nahrazuje angličtina jako hlavní světový jazyk.
Prvním úředním jazykem na území Galie byla latina v souvislosti s narůstajícím vlivem Římské říše, který započal již v období válečných výbojů Julia Caesara v letech 58 až 52 před naším letopočtem. Římané postupně ovládli správu a administrativu celého území. Keltské obyvatelstvo tak bylo romanizováno, ale původní jazyk Galů přesto přežíval nadále, a to převážně v mluvené podobě. Proces romanizace zanechal stopy i v některých dnešních nářečích francouzštiny, např. nářečí kraje Provence je blízké svojí výslovností italštině.
Ve starověku bylo území dnešní Francie roztříštěné a proto se začala vyvíjet různá nářečí s třemi hlavními oblastmi:
Pro další vývoj francouzštiny mají vliv následující historické události. Ve středověku (od 5. stol. až do pol. 9. stol.) vzniká státní útvar důležitý pro vývoj celé Evropy - Francká říše. V 5. století se křesťanství stává oficiálním náboženstvím říše, která se rozkládala na území dnešní Francie, Nizozemska, Belgie a Německa. Verdunská smlouva uzavřená v roce 843 rozdělila Franckou říši na tři království a položila základy nejen středověkému francouzskému a německému království, ale i dnešním moderním státům Francii a Německu.
Prvním středověkým římským císařem byl francký král Karel I. Veliký (742-814). Dvůr Karla Velikého se stal významným střediskem kultury. Došlo k rozkvětu vzdělanosti, výtvarného umění i jazyka, jde o období karolinské renesance. O francouzštině se však v této době ještě nedá hovořit, jazyk byl stále složen z mnoha různých nářečí. Nicméně jazyk, který vzniká díky šíření kultury v období karolinské renesance, se ve francouzštině nazývá la langue franque nebo la langue francienne, tedy základ moderní francouzštiny. Po smrti Karla Velikého uzavřeli jeho vnukové alianční Štrasburskou přísahu (842). A právě text tohoto právního dokumentu napsaný také ve staro-francouzštině je považován za zrod francouzštiny novodobé.
224 816 269 | 777 079 152 info@lingua-sandy.cz kontaktní formulář
Zápisy do jazykových kurzů probíhají po celý rok.
Jsme zde pro Vás:
Po - Čt: 13:00 - 18:30
Na adrese jazykové školy Praha 1, Palác YMCA (6. patro, č. dveří 607), Na Poříčí 12.
Doporučujeme: Spolehlivý invalidní vozík | Kvalitní kuchyně na míru