Angličtina - historie a současnost Výuka angličtiny, kurzy angličtiny, firemní jazykové kurzy angličtiny, Praha

LINGUA SANDY, jazyková škola s 23 letou tradicí

Výuka jazyků moderními metodami, efektivní jazykové kurzy

Jazyková škola LINGUA SANDY dodržuje kodex kvality a dbá na efektivní způsob vzdělávání. Všichni naši lektoři procházejí přísným výběrovým řízením. Jsou pravidelně prověřování předním českým metodikem z Karlovy Univerzity, který garantuje tu nejvyšší úroveň výuky. Využíváme propracovanou metodiku výuky, která je kombinací několika nejpoužívanějších metod. Přizpůsobuje se tak co nejširší skupině studentů.

Krátxce o anglickém jazyku

Angličtina je třetí nejrozšířenější mateřský jazyk na světě. Jako mateřština se angličtina používá např. v těchto zemích: Spojené státy americké, Spojené království, Irsko Austrálie, Nový Zéland, Kanada a Jihoafrická republika. V mnoha zemích je pak angličtina používána jako jeden z úředních jazyků. Z celosvětového pohledu je angličtina bezpochyby hlavní dorozumívací jazyk.

Angličtina, z historie jazyka

Angličtina procházela mnoha vývojovými fázemi. Vliv na vývoj angličtiny měli různé kmeny (Sasové, Jutové, Vikingové, Normané atd.), které osidlovaly území Anglie a jejich postupná asimilace. Angličtina prošla velkou proměnou během patnáctého století, kdy se londýnský dialekt angličtiny rozšířil ve státní správě.
S rozvojem moderní angličtiny souvisí vynález knihtisku a významné literární počiny Williama Shakespeara. První slovník angličtiny Samuela Johnsona vychází jako jazykový standard v roce 1755. Noah Webster v roce 1828 vydává ve Spojených státech slovník, kterým se angličtina modernizuje a zjednodušuje.

Moderní angličtina

Současná angličtina používá mnoho národních variant - americká angličtina, australská angličtina atd. Mezinárodní používání jazyka obohatilo angličtinu o další výrazy i akcenty. Velký vliv na rozvoj angličtiny měla média (rozhlas, televize), zvýšený zájem o cestování díky současným dopravním prostředkům a celosvětový hospodářský vývoj v poválečném období.

6 PLUS proč studovat angličtinu?

1. Angličtina - vykročte bez obav do globálního světa! Znalost angličtiny je Vaší vstupenkou do celého světa. Umožní Vám se globálně orientovat a rozšíří Vaše osobní možnosti ve všech směrech lidské činnosti.

2. Angličtina - Vaše jistota na trhu práce. Znalost angličtiny bezpochyby zvyšuje Vaše možnosti uplatnění na pracovním trhu zejména v technologických oborech.

3. Angličtina - stipendia a studijní pobyty. Znalostí angličtiny jistě získáte lepší pozici pro získání zahraničního stipendia nebo studijního pobytu.

Ke studiu angličtiny se můžete zapsat právě teď!

4. Angličtina - surfujte s přehledem! Více než polovina internetových stránek v celosvětovém měřítku sděluje uživatelům informace v angličtině. Znalost anglického jazyka Vám tak podstatně rozšíří informační dálnici.

5. Angličtina - cestujte svobodně! Zapomeňte na cestovní kanceláře, pomocí angličtiny se všude domluvíte a lépe poznáte jiné země, jejich kulturu i zvyklosti.

6. Angličtina - získejte nové přátele! Angličtina Vám zejména v oblasti internetových komunit umožní získat nové přátele jiných národností, kteří mohou obohatit Váš život o nové poznatky.

aktuálně vypsané jazykové kurzy angličtiny

Nevíte si rady s výběrem správného kurzu?

v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

777 079 152 info@lingua-sandy.cz kontaktní formulář